Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na rzecz tylko paru godzin dziennie. Warunki przygotowują się być blisko idealne. Niestety coraz częściej wykazuje się, że są to oszuści zarabiający na naiwności drugich ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na popularną i odpowiednio płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to spółka interesująca się sprzedawaniem materiałów z innej dłoni i dawaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te układane są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma charakteryzuje się kreatywnością i jednoczy się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, który wykonywa, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie toż jest polegać na pośredniczeniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy zatem wystawić produkt na sprzedaży, zadbać o odpowiedni związek z klientem, i gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i utrzymuje, że będziemy tworzyć w korporacji o właściwej firmie. Obiecują nam rada oraz możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób ma dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać traktuje taż rola, i same, czego się dowiadujemy toż więc, że do swoich działań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest obecne niepowtarzalna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie są ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje i naszego nazwiska, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję punktów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Pokazuje się jednak, że klienci nigdy tych przedmiotów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W klubie spośród ostatnim, że sprzedajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W wypadku, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, może ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję własnych żyć. Według kodeksu karnego, w współzależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na etap od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard pokazują się sprytem, gdyż w wypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, zatem on weźmie konsekwencje ich żyć. Dlatego toż akurat my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, gdyż to przecież my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie wchodzą do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba być szczególnie wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest wtedy główny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone nasze cele. Trzeba brać na obecne oferty, w jakich nie zostały podane fakty oraz te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego gatunku oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale też konsumentów, którzy będę wybierali skorzystać z pomocy oszusta. Im głównie będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym prawie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o