System wentylacyjny na poddaszu

      Brak komentarzy do System wentylacyjny na poddaszu

Istotne jest, aby nie zapominać o właściwej wentylacji pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Jest to równie ważne, jak termoizolacja dachu. Sprawnie działający system wentylacyjny powinien obejmować zarówno poddasz użytkowe, jak i nieużytkowe. Dzięki temu miejsca te nie zostaną zawilgocone.

System wentylacyjny na poddaszu

Wentylacja na poddaszu jest o tyle ważna, że ciepło zawsze ucieka do góry. Oznacza to, że ciepło z wszystkich dolnych kondygnacji będzie przedostawało się do góry. Jest to możliwe poprzez klatki schodowe oraz inne otwarte przestrzenie znajdujące się w domu. Możesz wybrać wentylację mechaniczną wywiewną lub wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną.

System rekuperacji na poddaszu

Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, zmniejszysz koszty ogrzewania w swoim domu. Część ciepła będzie docierała do Twojego domu z rekuperatora. Będzie to darmowa energia pozyskiwana ze zużytego powietrza wydmuchiwanego z pomieszczeń. Rekuperacja bardzo dobrze sprawdzi się na poddaszu. Od urządzenia będą prowadziły kanały wentylacyjne do wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Pozwoli to na dostarczenie świeżego, a także ciepłego powietrza do każdego zakamarka domu.

Pamiętaj jednak, że system rekuperacji najlepiej wprowadzać na etapie budowy domu. Zminimalizujesz dzięki temu koszty i sprawisz, że system idealnie będzie dostosowany do potrzeb obiektu. Oczywiście wprowadzenie rekuperacji do już istniejącego budynku jest możliwe, ale wiąże się to z większymi kosztami.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zadbać o odpowiednie warunki na poddaszu?

Aby ochronić budynek przed wilgocią i grzybem należy do budowy domu zastosować tylko suche elementy konstrukcji dachu. Na wykonywanie mokrych prac należy zdecydować się dopiero wtedy, gdy zostanie wykonana paroizolacja. Kolejne prace należy wykonywać dopiero wtedy, gdy wszystko wyschnie. Dzięki temu grzyb oraz pleśń nie będą miały warunków do rozwoju.

Jeżeli chcesz, aby poddasze miało skuteczną wentylację, zdecyduj się na rekuperację o której przeczytasz więcej na https://remont.biz.pl/category/rekuperacja/.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o