Pożyczki pozabankowe – szybkie pieniądze bez zbędnych formalności

Coraz więcej Polaków decyduje się na zaciąganie pożyczek pozabankowych. To oferta nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla firm.

 

Pożyczki pozabankowe – szybkie pieniądze bez zbędnych formalności

Pożyczki pozabankowe – szybkie pieniądze bez zbędnych formalności

Pożyczki najczęściej kojarzą się z tymi bankowymi. Jednak już od dłuższego czasu na polskim rynku finansowym dostępne są także pożyczki pozabankowe, które oferowane są przez wiele firm działających nie tylko stacjonarnie, ale również online.

Po kredyt pozabankowy można zgłosić się nie tylko wtedy, gdy bank odmówił udzielenia finansowania. Coraz częściej tego typu oferty wyróżniają się lepszymi warunkami niż te dyktowane przez banki – to nie tylko minimum formalności, lecz także niższe koszty kredytowania.

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Pod terminem jak pożyczka pozabankowa znajduje się pożyczka, która udzielana jest przez instytucję nieposiadającą statusu banku. Często określana jest ona także jako kredyt pozabankowy, ale zgodnie z przepisami kredyty zarezerwowane są tylko dla banków. Przyjęło się jednak nazywanie ich także tym terminem.

Dzisiaj pożyczki pozabankowe są oferowane zarówno dla klientów indywidualnych – konsumentów, jak również dla firm – także od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Szeroka gama ofert prezentowanych przez firmy pożyczkowe oraz innych pożyczkodawców powoduje, że wybranie korzystnej propozycji nie jest skomplikowane.

Pożyczki pozabankowe – gdzie można je uzyskać?

Po pożyczki pozabankowe można zwrócić się do wielu pożyczkodawców – nie tylko do firm pożyczkowych, lecz równie do osób indywidualnych.

Najczęściej kredyt pozabankowy udzielany jest przez firmę pożyczkową. Firma ta wtedy bada zdolność kredytową klienta i na tej podstawie decyduje o udzieleniu mu wsparcia. Jako że wymogi firm pozabankowych są luźniejsze niż banków, uzyskanie środków jest możliwe znacznie łatwiej.

Firmy pożyczkowe oferują dwa główne typy pożyczek pozabankowych – są to chwilówki, które wymagają spłaty w terminie 30-60 dni, a także pożyczki ratalne, które można zaciągnąć na kilka lat oraz na większe sumy.

Ciekawą alternatywą są pozabankowe pożyczki społecznościowe, czyli pożyczki pozabankowe w trybie social lending. W tym przypadku pieniądze nie są wypłacane przez firmę, lecz przez inwestorów indywidualnych, którzy wspierają w ten sposób pożyczkobiorcę.

Ile pieniędzy można pożyczyć pozabankowo?

Za pośrednictwem pozabankowych firm pożyczkowych oraz serwisów social lending można pożyczyć zróżnicowane sumy – od 100 złotych do nawet 100 000 złotych.

Najczęściej klienci decydują się na pożyczki w kwocie do 10 000 złotych – są one udzielane wtedy jako pożyczki ratalne. Maksymalna wysokość chwilówek to około 5 000 złotych, lecz nowi klienci mogą otrzymać je w niższych sumach – zwykle około 2 000 złotych.

Suma pożyczki jest także powiązana ze zdolnością kredytową klienta. Osoby nieposiadające wystarczającej zdolności kredytowej mogą również spotkać się z odmową udzielenia finansowania. W takim przypadku rozwiązaniem mogą być firmy niesprawdzające klientów w bazach BIK, BIG oraz pożyczki społecznościowe.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pozabankową pożyczkę?

Jak wspomniano już wcześniej, kredyt pozabankowy jest udzielany na dogodnych warunkach dla klientów. Często wystarczy tylko dowód osobisty – nie trzeba wtedy dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów, na przykład zaświadczeń o zarobkach.

Ważna jest zdolność kredytowa, lecz firmy pozabankowe często przymykają oko na niedociągnięcia, na przykład na niskie zarobki czy też na posiadane obecnie zadłużenia. W serwisach społecznościowych z kolei trzeba samemu zachęcić potencjalnych pożyczkodawców do udzielenia finansowania, na przykład przez przedstawienie zabezpieczeń typu weksel in blanco czy oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Gdy zatem potrzebna jest dodatkowa suma, warto sprawdzić również pożyczki pozabankowe – nie tylko te oferowane przez parabanki, ale również przez serwisy social lending.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daria
Daria
2 lat temu
Daj ocenę :
     

W ostatnim czasie moje nastawienie do pozyczek prywatnych się zmieniło. Potrzebowałam pożyczki, niestety z powodu mojej pracy nie mogłam jej otrzymac w banku (prowadzę działalność i widocznie dla banku jest to zbyt niewiele aby być godnym pożyczkobiorcą).

Dopiero firma pozyczkowa prywatna dała mi finansowanie, kórego oczekiwałam.