Poczta kurier Pieszyce zamów online

      Możliwość komentowania Poczta kurier Pieszyce zamów online została wyłączona

Z powodu wzrastającego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Nowogrodziec jest dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Nowogrodziec

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas a także nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Nowogrodziec pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas przesyłkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo czas doręczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić formalności. Ponadto mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu przesyłek na pewno dostrzeżemy też korzyści z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu a także mogło wymagać od nas siły, szczególnie kiedyprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza niż płatność za każdą z nich z osobna. W związku z tym gdy potrzebujemy nadawać większe ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który chcemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od wysłania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek i umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na wymiary paczki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Należy pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki i masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą mogły zmienić swoją masę pod wpływem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi paczki. Wybierając paletę na której wyślemy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ucierpieć. Kiedy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie nadania paczki, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące wymiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy poznać je przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Nowogrodziec dba żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się obracać lub być przyciśnięta przez inne pakunki.

Następną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Nowogrodziec odbierając paczkę musi też ten dokument dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych korzystających z usług Poczta kurier Nowogrodziec .

Zobacz również poczta Kurier