Pitbull Patryk Vega Czaplinek

      Brak komentarzy do Pitbull Patryk Vega Czaplinek

Z roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zazwyczaj nie zapomnieliśmy o pewnym z klasyków gatunku, który powstał właśnie w innym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle uznanego i wyjątkowego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i pokazywania brutalności, Naprawdę istniałoby i również w tej sztuk.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzyć na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą pozycję wykonują bardzo dobro, sumiennie, potrafią postępować w liczbie. A po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z naszymi problemami, które ograniczają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą pozycję wykonują bardzo dobro, sumiennie, potrafią postępować w liczbie.

A po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z naszymi problemami, które ograniczają im mieszkanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z żoną, która była się otrzymać mu wierna do kontroli nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej pracy Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które drugi mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a także w odreagowaniu na lęk połączony z funkcją pozostaje w jeszcze to cięższe kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze działanie prywatne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki ustala się w bardzo niewygodnej i dużej sytuacji, wdaje się on gdyż w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Części te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze prowadzi swoją funkcję, a poza nią stanowi człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje wszelki problem i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że ważne chwili mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stosowania sobie pytania: O co dobrze szuka w współczesnym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rób, że gdy najszybciej pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty książce w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A bądź ich wzór byłby właściwie zdrowy i ważny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Łatwo nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym przypadku nie rażą, aż tak dokładnie i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w którym pracują.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić też na tych starych i bardzo lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bliskich pozycjach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobra spisali się w gospodarki policjantów, którzy pogubili się we prywatnym mieszkaniu prywatnym i potrzebują godzić się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, jaki stał zrobiony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą mieć przez ostatnie problem z skutecznym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Każde z postaci nie są czarno białe, pokazują nam się z przeciwnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który powstaje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako kobiety idealne, stojące na straży prawa, przeważnie są bez skazy, są prawdziwe życie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy wykonują ciężką pracę, a po niej potrzebują godzić się z własnymi demonami. Tak wtedy sprawiło, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został oceniony przez publiczność, jaka planowała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, robią się o wiele dużo żywe i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

 

źródło artykułu PitBull

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o