Licytacje – najważniejsze informacje

      Brak komentarzy do Licytacje – najważniejsze informacje
Licytacje prowadzone w serwisach internetowych to jedna z najkorzystniejszych form, jeśli chodzi o zakup używanego pojazdu czy innego sprzętu.

Licytacje – najważniejsze informacje

Licytacje prowadzone w serwisach internetowych to jedna z najkorzystniejszych form, jeśli chodzi o zakup używanego pojazdu czy innego sprzętu. Zdobywają one coraz większą popularność ze względu na zwiększone zainteresowanie leasingiem w Polsce, które wiąże się z rozrastaniem rynku samochodów i sprzętu poleasingowych. W większości przypadków po okresie leasingowania trafiają one do komisów lub na licytacje.

Wiele firm po zakończeniu okresu leasingowania decyduje się na sprzedaż sprzętu. Niezależnie czy jest to serwer, komputer, samochód czy sprzęt rolniczy. Firmy korzystają z możliwości zabrania kolejnego, nowego egzemplarza w formie leasingu.

Wykorzystaj możliwości licytacji

Licytacje to formy aukcji, które zawierają niewykupione lub przejęte przez leasingobiorców przedmioty. W większości przypadków powodem umieszczenia ich na licytacji jest niewypłacalność. Spowodowane jest to konstrukcją umowy, która określa wykup na poziomie 1-25%, co sprawia, że nie każdemu leasingobiorcy opłaca się pozostawić przedmiot w firmie leasingowej.

Udział w licytacji wziąć może niemal każdy. Część aukcji zawiera jednak zastrzeżenia, że udział w nich mogą wziąć wyłącznie osoby prowadzące działalność gospodarczą. Z tego względu należy pamiętać o tym, aby dokładnie czytać opis licytacji w serwisie. Mogą one zawierać bowiem jeszcze inne obostrzenia – jak na przykład ograniczenie, co do udziału (tzw. licytacje prywatne).

Należy pamiętać o tym, że licytacje to w pewnym sensie polowanie na okazje. W celu uzyskania najlepszych możliwych rezultatów warto regularnie sprawdzać ogłoszenia i nastawiać się na licytacje w końcowych okresach trwania aukcji. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, ze część firm zastrzega sobie prawo do konieczności objerzenia sprzętu przed zakupem, co ma pozwalać unikać dwuznacznych sytuacji.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments