Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć

Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć, gdy chcemy pożyczyć pieniądze? Sprawdź, na co zwracać uwagę decydując się na pożyczkę

Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć, gdy chcemy pożyczyć pieniądze? Sprawdź, na co zwracać uwagę decydując się na pożyczkę

Pożyczki stają się coraz modniejsze, ponieważ zmienia się nasz styl życia. Wyjeżdżamy na drogie wakacje, kupujemy produkty z różnych zakątków świata, otaczamy się dobrymi samochodami. Taki styl życia sporo kosztuje i nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć wszystkie wydatki z pensji. Czasem trzeba się dodatkowo wspomagać, w czym z pewnością pomagają kredyty, brane z głową i rozwagą. Nie można bowiem ufać każdej firmie pożyczkowej, której logo spotkamy na ulicy. Warto korzystać jedynie ze sprawdzonych firm, co do których mamy pewność, że nie będą żerowały na naszej niewiedzy czy pochopnym działaniu. Jeśli szukasz sprawdzonych firm, warto zajrzeć do katalogu.

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy skorzystać z kredytu gotówkowego?

Jeśli szukasz dobrego kredytu, na pewno poszukaj sprawdzonej i rzetelnej firmy. Nie można takich decyzji podejmować pochopnie, nie czytając warunków umowy lub decydując się na szybką pożyczkę na pozornie korzystnych zasadach. Warta naszej uwagi jest internetowa porównywarka kredytów, która gromadzi kilka lub kilkanaście firm wraz z ich ofertami. Porównywarka kredytów pozwala klientowi na sprawdzenie oferty, dokładne porównanie jej warunków i skorzystanie z kredytu zgodnie z preferencjami klienta. Dzięki temu jeszcze zanim skorzystamy z pożyczki, szczegółowo poznamy jej zasady.

Co ważne, porównywarka kredytów działa online, czyli można sprawdzić wszystkie dane dotyczące kredytów całkowicie bez wychodzenia z domu i spędzania czasu w placówce z usługami finansowymi. To naprawdę spora oszczędność czasu, którego tak wielu osobom ciągle brakuje. Pamiętajmy jednak, że są szczegóły, na które zawsze warto zwracać uwagę – dokładnie przeanalizujmy wysokość rat oraz to, jak długo mamy spłacać kredyt. Zwracajmy również uwagę na RRSO, które mówi o tym, ile tak naprawdę będzie nas kosztowała pożyczka. Jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu sprawy i braku formalności, szukajmy ofert na tzw. chwilówki lub szybkie pożyczki bez sprawdzania BIK.

To pozwala na znaczne ograniczenie czasu na przyznanie pożyczki, która wkrótce po pozytywnej weryfikacji wniosku, może znaleźć się na naszym koncie. Porównywarka kredytów może wskazać nam wiele z tych szczegółów, które poznamy zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku.

Usługi firmy pożyczkowej czy banku – co się bardziej opłaca?

Na pewno dylematem będzie to, czy korzystać z usług firmy oferującej szybkie pożyczki, czy może lepiej wybrać się do placówki bankowej. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje sam klient. Obecnie wcale nie jest tak, że transakcje są bezpieczne, gdy korzystamy z usług bankowych, chociaż wiele osób może tak myśleć. Firmy pożyczkowe są równie bezpieczne i gwarantują klientom swoje środki, oczywiście o ile wybieramy sprawdzone placówki z odpowiednimi certyfikatami, a nie parabanki. Trzeba pamiętać o tym, że pożyczki w bankach w wielu przypadkach udzielane są z mniejszymi odsetkami, jednak w ofertach też są haczyki. Wiele banków wymaga dodatkowego zabezpieczenia kredytów – zaświadczeń o zarobkach, żyrantów czy nawet zastawu ruchomości lub nieruchomości. Generuje to dodatkowe formalności, chodzenie po urzędach i niestety, potrafi przeciągać się na długie tygodnie. W przypadku firm pożyczkowych, zwykle odsetki są wyższe i kwota pożyczki opiewa na sumę od kilkuset złotych do maksymalnie kilku tysięcy. Dzięki temu nie trzeba dodatkowych zabezpieczeń i nie ma konieczności załatwiania wielu formalności. Pieniądze można dostać praktycznie od ręki. Oczywiście ostateczna decyzja odnośnie tego, z jakich usług skorzystać, musi już należeć do samego klienta. Zarówno jedna jak i druga opcja ma swoje korzyści, jednak coraz większa ilość osób decyduje się na szybkie pożyczki, bez stania w bankowych kolejkach. Dla osób chcących dokładniej poznać temat i oferty banków oraz firm pożyczkowych, polecam katalog firm .

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o