Jak dostać korzystny kredyt gotówkowy w 2021 roku

Choć polityka kredytowa banków mocno się zmieniła, to nadal uzyskanie kredytu gotówkowego nie musi być trudne. Warto jednak przed złożeniem wniosku zapoznać się z nowymi zmianami, które weszły w życie oraz co ważniejsze, sprawdzić w jakiej wysokości kredyt można otrzymać. Każda instytucja finansowa klienta ocenia inaczej, a to przekłada się również na wysokość potencjalnego kredytu.

Najbardziej powszechnym błędem, jaki popełnia zdecydowana większość kredytobiorców, jest wybranie banku, w którym mamy już konto osobiste, posiadamy kartę kredytową czy kiedyś już braliśmy i spłaciliśmy kredyt. Czyli placówki, z którą jesteśmy już związani. Nie oznacza to jednak, że jest to najlepsze miejsce do wzięcia kredytu, a także sam fakt poprzedniej współpracy z bankiem nie musi ułatwiać procedury. Dobrze jest zacząć szukanie kredytu od sprawdzenia rankingu jak: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe, w ten sposób można zorientować się, jakie oferty są na rynku i które są opłacalne.

Zanim złożysz wniosek, sprawdź który bank jest najtańszy

Obecnie dzięki dostępom do wielu ofert, możemy ocenić, który kredyt warto jest uwagi. Dobrze jest zacząć od rankingu czy listy aktualnych ofert. Zbierają one informacje o wszystkich kredytach gotówkowych udzielanych przez banki. Nawet jeśli któraś instytucja ma obecnie kilka ofert, np. dla stałych i nowych klientów, także będą one wymienione, co pokaże nam szczegółową ofertę. Banki walczą o każdego klienta często kosztem obniżania kosztów w ofertach dla nowych osób. Jednak różnice między kilkoma bankami mogą być znaczne. Z tego powodu nie warto wybierać pierwszego rozwiązania, jakie znajdziemy.

Jak porównać oferty między sobą?

Korzystając z rankingów mamy ułatwione zadanie, ponieważ zwykle szeregują one oferty od najtańszej do najdroższej. Wystarczy wybrać kwotę kredytu i czas spłaty, aby zobaczyć aktualne warianty. Dobrze jest jednak pamiętać, żeby sprawdzić wymagania banków przed złożeniem wniosku. Niestety może się okazać, że ten najtańszy bank ma bardzo wysokie i konkretne wymagania, co do swoich klientów. Dlatego biorąc pod uwagę każdą ofertę nie można skupiać się tylko na kosztach. Ponadto warto pamiętać, że koszty dla przykładu reprezentatywnego ustalone są na konkretnej podstawie. My jako klient wcale nie musimy uzyskać identycznej oferty.

Jeżeli otrzymamy kilka spersonalizowanych ofert na kredyt, konieczne jest spojrzenie na koszty całkowite. Oprocentowanie lub prowizja to tylko koszty częściowe. Może się zdarzyć, że oprocentowanie jest niskie, ale prowizja wysoka. Albo jest też na odwrót. Jak ocenić czy kredyt się opłaca? Patrząc na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Jest to na chwilę obecną jedyny wskaźnik, który zbiera wszystkie koszty kredytu i podaje je w ujęciu procentowym w skali rocznej. Dlatego też może być wyższy niż sama wysokość oprocentowania, ale za to daje możliwość porównania ofert między bankami, a nawet rodzajami kredytów i pożyczek. Im niższa wartość przy RRSO, tym tańszy będzie kredyt gotówkowy.

Nowe wymagania banków

Nawet osoby zarabiające najniższą stawkę krajową, mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy i z powodzeniem go otrzymać, jeśli jego kwota nie jest znacząco wysoka. Warto jednak pamiętać o drobnych szczegółach, które definiują czy bank udzieli kredytu. Za najważniejsze uznaje się zdolność i wiarygodność kredytową. Ocena wniosku podzielona jest więc na dwie części. Pierwsza polega na wyliczeniu czy finansowo stać nas na kredyt w takiej wysokości, a druga ocenia wiarygodność.

Należy zaznaczyć, że obecnie banki obligatoryjnie sprawdzają bazę BIK, w której zawarte są informacje o posiadanych kredytach i pożyczkach do 5 lat wstecz. Jeżeli ktoś nie ma żadnych wpisów, ale ubiega się o drobny kredyt, nadal ma szansę. Przy wysokiej kwocie brak posiadanych i spłaconych na czas zobowiązań, może być problematyczny. Tak samo jak wpisy o nieterminowej spłacie poprzednich kredytów. Mało osób jednak wie, że na wiarygodność wpływa też ocena pracodawcy. Rodzaj umowy na jaką jesteśmy zatrudnieni oraz czas pracy jest również istotny dla banku. Obecnie są one skłonne przyznawać kredyty osobom o stabilnej sytuacji finansowej i pracujących dla rzetelnego pracodawcy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments