Europejski Fundusz Leasingowy – uznana instytucja

      Brak komentarzy do Europejski Fundusz Leasingowy – uznana instytucja

Europejski Fundusz Leasingowy założony został w 1994 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Europejski Fundusz Leasingowy – uznana instytucja

Europejski Fundusz Leasingowy założony został w 1994 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Firma specjalizuje się w leasingu środków transportu – samochodów osobowych, samochodów dostawczych, maszyn budowlanych, maszyn rolniczych i innych. Z szacunków firmy wynika, że obsługuje ona niemal 40% małych i średnich przedsiębiorstw działających w Polsce. Dynamiczny rozwój sprawił, że na początku XXI wieku firma znalazła się w 20 największych instytucji finansowych w Polsce, co było potwierdzeniem dobrze obranego kierunku i przemyślanej formy działania.

Europejski Fundusz Leasingowy to lider leasingu w Polsce

Niemal od początku Europejski Fundusz Leasingowy jest liderem rynku usług leasingowych w Polsce. Zgodnie z obliczeniami firmy, jest ona największym leasingodawcą ruchomości. Udział przekracza bowiem 17%, gdzie wynik następnego konkurenta to 10%. Jednocześnie EFL jest największą firmą w segmencie leasingu środków transportu (28%, kolejna firma 7%), a także sprzętu nowoczesnej techniki biurowej (20%, kolejna firma 5%). 80% wartości portfela firmy to pojazdy, maszyny i urządzenia. To wyniki z okresu początkowego XXI wieku.

Europejski Fundusz Leasingowy obsługuje w większości przypadków małe kontrakty, które koncentrują się na kierowaniu oferty do małych i średnich przedsiębiorstw. W ciągu ostatnich 10 lat w bazie danych znalazło się kilkadziesiąt tysięcy podmiotów gospodarczych.

Siłą EFL jest rozbudowany system oddziałów, które zlokalizowane są w większych miastach Polski. Jest ich ponad 30. Ściśle współpracują z podmiotami, które zajmują się zawieraniem umów leasingowych w imieniu EFL.

Płynność funkcjonowania zapewnia zespół składający się z kilkuset osób, którzy korzystają z nowoczesnego systemu komputerowego AS 400, wspomagającego proces zarządzania kilkudziesięcioma tysiącami umów leasingowych.

Nowoczesny system zarządzania sprawił, że firma obsługuje dzisiaj największe firmy z Polski i z zagranicy.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o