Dobre prognozy dla branży transportowej

      Brak komentarzy do Dobre prognozy dla branży transportowej

Do dobrych wieści z pewnością łatwo można się przyzwyczaić. Najlepszą z nich w ostatnim czasie jest bez wątpienia awans Polski do grona 25 najlepiej rozwiniętych gospodarek świata.

Dobre prognozy dla branży transportowej

Do dobrych wieści z pewnością łatwo można się przyzwyczaić. Najlepszą z nich w ostatnim czasie jest bez wątpienia awans Polski do grona 25 najlepiej rozwiniętych gospodarek świata. 24 Września 2018 agencja ratingowa FTSE Russell zrealizowała podjętą przed rokiem decyzję o przekwalifikowaniu Polski z grona krajów rozwijających się do krajów rozwiniętych. Gospodarczo stawia nas to na jednej półce z takimi krajami jak Niemcy, Wielka Brytania czy Kanada. Miała na to wpływ sprzyjająca i konsekwentna polityka finansowa i stabilne zarządzanie aktywami zarówno przez podmioty prywatne jak i skarb państwa. Taka informacja i utrzymujące się dobre prognozy gospodarcze z pewnością przełożą się na ciągłość wzrostu gospodarczego.

Jeżeli przyjrzymy się też perspektywom rozwoju infrastruktury cargo, można wnioskować, że jeśli kiedyś rozważaliśmy założenie lub rozwój już posiadanej firmy transportowej, byłby to dobry pomysł na realizację pomysłu.

Zaletą firm transportowych są potencjalnie wysokie zarobki oraz duża niezależność i perspektywy rozwoju. Kolejną zaletą jest fakt, że prowadząc firmę transportową, przy okazji uzyskujemy networking który buduje się sam, ponieważ natura tej branży to przede wszystkim komunikacja.

Przedsiębiorcy zainteresowani branżą transportową muszą wiedzieć, że działalność w zakresie transportu towarów i pośrednictwa przewozu towarów jest regulowana. To znaczy ich wykonywanie wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiednich zezwoleń lub licencji. Osoba zakładająca firmę transportową nie może być ukarana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa podatkowe i nie może ciążyć na nich zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w tej branży. Jeżeli wymogi te są spełnione, założenie firmy postępuje swoim normalnym biegiem, wybór opodatkowania oraz dopełnienie formalności.

Niezwykle pomyślna koniunktura gospodarcza Polski jest okazją którą ambitni przedsiębiorcy nie mogą nie wykorzystać. Branża transportu i spedycji ma potencjalną dużą stopę zwrotu oraz rozwijającą się infrastrukturę bez której nie może funkcjonować. To szansa z której radzimy skorzystać.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o