Auta poleasingowe

      Brak komentarzy do Auta poleasingowe

Czy warto kupować auta poleasingowe? Jaka jest historia tych samochodów? Co warto sprawdzić i na co uważać przed zakupem tego rodzaju pojazdów?

Auta poleasingowe

Czy warto kupować auta poleasingowe? Jaka jest historia tych samochodów? Co warto sprawdzić i na co uważać przed zakupem tego rodzaju pojazdów? Tego rodzaju pytania zadaje sobie coraz więcej osób planujących zakup samochodu na rynku wtórnym. I nic dziwnego. W sprzedaży dostępnych jest bowiem bardzo wiele pojazdów pochodzących z leasingu, które oferowane są w dodatku w atrakcyjnych cenach.

Auta poleasingowe, czyli od firmy

Samochody poleasingowe to pojazdy, które użytkowane były wcześniej przez przedsiębiorców i pracowników firm na zasadzie leasingu. Często były one częścią firmowych flot. Po zakończeniu okresu leasingowania firma nie zdecydowała się na ich wykup, dlatego trafiły one do sprzedaży na rynku wtórnym. Jeszcze kilka lat temu na temat samochodów poleasingowych wypowiadano się niepochlebnie. Panowało przeświadczenie, że są to auta w stanie znacznego zużycia, z wieloma tysiącami przejechanych kilometrów, które zostały w dodatku zaniedbane przez poprzednich użytkowników. Obecnie auta poleasingowe mają zupełnie inny wizerunek.

Zalety samochodów poleasingowych

Prawdą jest, że auta poleasingowe mają zwykle za sobą znaczny przebieg. Z drugiej jednak strony są to samochody, które przez cały okres leasingowania były regularnie serwisowane i naprawiane w autoryzowanym serwisie, a historia takich przeglądów i napraw jest łatwa do sprawdzenia. Możemy mieć zatem pewność, że stan licznika takiego samochodu jest autentyczny, w przeciwieństwie do innych aut z rynku wtórnego, zwłaszcza tych sprowadzanych zza granicy. Z tego samego powodu auta poleasingowe są zwykle w dobrym stanie technicznym, a ich podzespoły oryginalne (nawet jeśli zostały wcześniej wymienione). Przed zakupem konkretnego egzemplarza należy jednak wykonać jego dokładne oględziny. Stan zużycia samochodów pochodzących z leasingu może być bowiem bardzo znaczny.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments